سامانه پشتیبانی آرمان
راهنمای درج مطالب ومحتوا در سامانه همایش آرمان به زبان فارسی

راهنمای درج مطالب ومحتوا در سامانه همایش آرمان به زبان فارسی

10:12 1394/5/14
 

درسامانه همایش آرمان، ازطریق منوی مطالب و محتوا می‌توان بخش های متعدد ایجاد کرد و درآن مطالب و عکس قرار داد، وتغییرات موردنظررا روی آن اعمال کرد.


 

دانلود راهنمای مطالب و محتوا

 مشاهده فیلم آموزشی:

 

راهنما به صورت گام به گام:

درسامانه مدیریت همایش های آرمان برای درج مطالب و محتوا ابتدا باید بخش های مرتبط با این مطالب ایجاد گردد بدین منظور برای ورود به سایت بعد از اینکه آدرس login.aspx را وارد کردید، در کادر باز شده می‌توان به صفحه ورود دسترسی پیدا کنیم و با وارد کردن نام کاربری و رمز عبور می‌توان به پنجره کنترل پنل، دسترسی پیدا کرد.

 

 

 

پس از ورود به کنترل پنل مدیر کل سامانه صفحه ای باز می‌شود که درآن تمامی مقالات و بخش‌‌ها را می‌توان دید، مقالاتی که باتیک سبزرنگ می‌بینید یعنی منتشر شده و آن‌هایی که با علامت قرمزرنگ می‌باشند منتشر نشده اند.

دراین قسمت عنوان، نویسنده، بخش و تاریخ ایجاد قرار دارد و دارای دو لینک ویرایش وحذف می‌باشد که می‌توانید آن را مشاهده کنید 

 

 

 

در این قسمت نیز می‌توان بخش مورد نظر را انتخاب کنیم.

در کادر کنترل پنل مدیر کل سامانه برروی ارسال محتوای جدید کلیک می‌کنیم، که در این قسمت می‎‌توان نویسنده مطلب را مشخص کرد همچنین درقسمت عنوان، عنوان مورد نظر و در خلاصه مطلب خلاصه ای از متن را بنویسیم.

 

در قسمت فرمت می‌توان یکی را انتخاب کرد و متن مورد نظر را بصورت پاراگرافی شده وبالت دار نوشت و تغییرات دیگری از جمله رنگ متن و... را انجام داد.

 

در کادر بعدی که مطابق شکل مشاهده می‌کنید می‌توان تصویر، فایل و ویدیو قرار دهید.

نکته1:هنگام اضافه کردن تصویر باید توجه داشته باشیم که از فایل هایی با پسوند jpg, gif, png ,peg باید استفاده کنیم.

 

نکته2:هنگام اضافه کردن فایل باید توجه داشته باشیم که از فایل های word, pdf, power point, excel باید استفاده کنیم.

نکته3:هنگام اضافه کردن ویدیو باید توجه داشته باشیم که از فایل هایی باپسوند flv باید استفاده کنیم.

 

برای آپلود کردن ویدیو روی ویدیوی مورد نظر کلیک راست کرده وگزینه get embed codeرا انتخاب می‌کنیم، پس از انتخاب گزینه کد ویدیو در اختیار ما قرار می‌گیرد که در منویtools کلیک کرده code source باز می‌شود که می‌توان کد مورد نظر را در اینجا قرار دهیم

 

 

اگر کاربر فیلمی به دلخواه از اکانت گوگل دانلود کرده و بخواهد در این سایت از آن استفاده کند  در قسمت بالا گزینه  embed itemرا انتخاب می‌کند و کد موردنظر فیلم را کپی کرده ودرsource code می‌آورد.


اگر بخواهیم در خلاصه مطلب از تصویر یا... استفاده کنیم می‌توان تصویر مورد نظر را کپی کرده و در آن قسمت قرار دهیم.

در قسمت تصویر محتوا یکسری گزینه وجود دارد که به بررسی هر کدام از آنها می‌پردازیم:

  • گزینه اول: عدم ارسال نظرات که برای نظرسنجی استفاده می‌شود.
  • گزینه دوم: انتشار در صفحه اول که برای نمایش مقاله در صفحه اول استفاده می‌شود.
  • گزینه سوم: محتوای ویژه برای مطالب خاص استفاده می‌شود.
  • گزینه چهارم:تگ ها که در مقاله می‌توان تگ یا کلمات کلیدی داشته باشیم.
  • گزینه پنجم:انتشار یا عدم انتشار که این گزینه بصورت پیش فرض فعال است.

نکته:اگر بخواهیم مقاله را در زمان خاصی منتشر کنیم تیک انتشار را برداشته وتاریخ شروع و پایان مقاله را مشخص میکنیم

  • گزینه ششم:بخش که در این قسمت باید بخش مورد نظر را انتخاب کنیم.
  • گزینه هفتم:لینک در منو که اگر بخواهیم مطلب در لینک خاصی قرار بگیرد، منوی اصلی را انتخاب کرده ومی‌توان در چند منو قرار داد.

نکته: اگر به منو هایی که ایجاد کرده ایم نیاز نداشتیم می‌توانیم آنها را با لینک حذف پاک کنیم.

 

  • گزینه هشتم:مطالب مرتبط که می‌توان تمام مطالب منتشر شده روی سایت را مشاهده و انتخاب کرد.
  • همه ی مواردی که در بالا توضیح داده شد را در شکل می‌توان مشاهده کنید.

در این قسمت اگر در متن کامل از فایل استفاده کرده باشیم و بخواهیم نام آن را تغییر دهیم در قسمت source code می‌توان متنی که در بین دو تگ<a> قرار دارد را پاک کرد ومتن مورد نظر خود را بنویسیم.

 

پس از انجام تغییرات مورد نیاز در پایین صفحه روی گزینه ذخیره تغییرات کلیک می‌کنیم.

 

 

پس از ذخیره تغییرات به صفحه اصلی تمام محتوا باز می‌گردیم که در این قسمت می‌توانیم محتوا های ایجاد شده را با دو لینک حذف و ویرایش تغییر دهیم.

 

پس از انجام تمامی کارهایی که در صفحات قبلی انجام دادیم حال به صفحه اصلی سامانه بازمی‌گردیم در اینجا می‌توان تمامی تغییراتی که تابه حال روی کنترل پنل انجام دادیم را مشاهده کنیم و اگر بروی ادامه مطلب کلیک کنیم صفحه ای باز می‌شود که بطور کامل کارهای انجام شده در کنترل پنل را نمایش می‌دهد.

حال در صفحه کنترل پنل مدیر کل سامانه ازمنوی مطالب ومحتوا زیر منوی بخش ها را انتخاب می‌کنیم صفحه ای با عنوان بخش ها برای ما باز می‌شود که در آن شناسه بخش ونام بخش و دو لینک حذف و ویرایش وجود دارد که بخش های ایجاد شده را با استفاده از این دو لینک می‌توان تغییر داد.

اگر بر روی لینک ویرایش بزنیم در همان قسمت می‌توانیم نام بخش را تغییر دهیم وسپس برروی لینک بروزرسانی بزنیم.

 

نکته: اگر در قسمت بخش‌ها، بخشی را میخواهیم حذف کنیم باید به این نکته توجه داشته باشیم که در بخش موردنظر ما مطلبی درج نشده باشد درغیر اینصورت پیغام خطا داده وما قادر به حذف آن نخواهیم بود.

 

در این قسمت برای ایجاد بخش جدید برروی دکمه ایجاد بخش جدید کلیک می‌کنیم سپس در کادر باز شده نام بخش را وارد می‌کنیم و بر روی دکمه ذخیره تغییرات کلیک می‌کنیم، اگر به صفحه قبل باز گردیم می‌توانیم بخش جدیدی که ایجاد کرده ایم را مشاهده کنیم.

در قسمت بعد از منوی مطالب ومحتوا زیر منوی نظرات رسیده را انتخاب می‌کنیم که دراینجا تاریخ، عنوان، نام محتوا و دو لینک نمایش متن وحذف را می‌بینیم اگر برروی لینک نمایش متن کلیک کنیم صفحه ای باز خواهد شد.

 

 

نکته: اگر تیک انتشار را دراین کادر بزنیم پیام نوشته شده در سایت منتشر می‌شود و در قسمت مطالب مرتبط می‌توانیم آن را مشاهده کنیم. 

 

 

 

 

 

 

3112
مطالب مرتبط
سامانه مدیریت محتوای آرمان سامانه مدیریت محتوای آرمان